Chcesz mieć mniej zmarszczek?? Daj się pobić


Ludzie w walce ze zmarszczkami chwytają się najróżniejszych sposobów. Jedni stawiają na kremy, inni na botoks czy wszelkiego rodzaju wypełniacze. Ale to co dzisiaj wyczytałam to już niesamowita ciekawostka w walce ze zmarszczkami. Otóż w Stanach Zjednoczonych - dokładnie w San Francisco działa gabinet odnowy biologicznej, w którym ze zmarszczkami walczą dosłownie :)  

Rewolucyjna metoda - która wcale do najtańszych nie należy - bo za 15 minutowy zabieg płaci się 350 dolców - polega na oklepywaniu twarzy. A konkretnie to przychodzi do Ciebie Taki specjalista i Cię np. policzkuje - jeśli na policzkach masz zmarszczki :) Mówiąc krótko okłada Twoją twarz pięściami albo z otwartej ręki przez 15 minut - a ludzie za to płacą :) 

Oczywiście - według wykonawców metody - nie jest to takie zwykłe oklepywanie twarzy. Ten rodzaj masażu - według właścicieli salonu od setek lat jest znany w Tajlandii i wykorzystuje mądrości Thai. Metoda ta jest stosowana w celu zmniejszenia zmarszczek. Dodatkowo obkurcza rozszerzone pory oraz naciąga skórę. Zabieg przez nich wykonywany należy do niezwykle elitarnych i ekskluzywnych - ponieważ jak twierdzą - zaledwie 10 osób na całym świecie ma uprawnienia do wykonywania tej metody.

No i co ważniejsze - zabieg przez nich wykonywany jest w 100% wolny od jakiejkolwiek chemii. Przecież polega tylko i wyłącznie na oklepywaniu twarzy. :D



Właściciele salonu twierdzą, że po takim zabiegu od razu widać różnicę - skóra jest bardziej jędrna i wygładzona. Lekarze są już znacznie bardziej sceptyczni. Póki co - nie ma dowodów - że oklepywanie twarzy faktycznie działa. Z drugiej strony przyznają, że taka technika może pobudzać krążenie twarzy - przez co twarz może wyglądać lepiej, młodziej

I jeszcze filmik - dla pełniejszego zobrazowania metody :)



A co Wy myślicie o takim sposobie. Wydałybyście tyle kasy na policzkowanie??
Czytaj dalej...

Skąd się biorą zmarszczki mimiczne



Dzisiaj będzie ciutkę naukowo :)  Już w innych postach mimochodem wspominałam o zmarszczkach mimicznych - a dzisiaj poznamy je dogłębnie - łącznie z całym procesem biochemicznym w naszym organizmie. Mam nadzieję, że temat się☺ spodoba - bo jakby nie było chwilę mi zajęło przygotowanie tego artykułu :)


Zmarszczki mimiczne powstają wskutek ciągłej pracy mięśni twarzy. Najczęstsza ich lokalizacja to okolice czoła, twarzy, ust, jak również przestrzeń pomiędzy końcem nosa a wargami.
Aby mógł zaistnieć ruch mimiczny mózg musi wysłać impuls nerwowy do komórek mięśniowych, który przy wykorzystaniu energii zmagazynowanej w ATP (
Adenozyno-5'-trifosforan nośnik energii chemicznej używanej w metabolizmie komórki) oraz wielu innych składników (na przykład wapnia) reaguje w miejscu złączenia nerwowo-mięśniowego. W momencie działania bodźca zostaje uaktywniona pompa sodowo-potasowa i następuje depolaryzacja mięśnia, w obecności acetylocholiny. Zmiana stężenia jonów skutkuje rozprzestrzenianiem się impulsu i skurczem, a powrót do stanu depolaryzacji okresem spoczynkowym. 
Depolaryzacja i repolaryzacja mięśnia trwa zaledwie ułamek sekundy, a główny sens polega na przesuwaniu się między sobą mikrofilamentów aktynowych i miozynowych (razem tworzą sarkomer, czyli główną jednostkę budującą mięsień) oraz hydrolizy ATP przez miozynę. 

Uwolniona energia powoduje przesunięcie się mikrofilamantów, co ostatecznie prowadzi do ruchu całego mięśnia, na przykład mimicznego w okolicach ust. 

Nieustanna praca mięśni i przesuwanie się powyżej wymienionych mikrofilamentów prowadzi do powstania zmarszczek mimicznych, z którymi trudno walczyć z powodu ich ulokowania. Mimika jest w końcu nieodłącznym sposobem komunikacji ze społeczeństwem, jak również określeniem naszego stanu samopoczucia. Nie istnieje żaden sposób, by przestać używać mięśni żucia, dlatego też trudno mówić o profilaktyce zapobiegającej powstawaniu zmarszczek mimicznych. 
Rzecz jasna można przestać się uśmiechać, niewiele odzywać, mało jeść, jednak czy można wtedy mówić o pełnym życiu? 

Raczej nie… Sposobem na walkę ze zmarszczkami mimicznymi na pewno jest pogodzenie się z faktem, że pojawiły się na naszej twarzy oraz czerpanie z życia pełnymi garściami. Warto też zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki na zmarszczki - które pomogą nam je trochę spłycić i sprawić że staną się mniej widoczne. Dodatkowo warto włączyć zdrowa dietę, nieco ruchu w celu wyzwolenia endorfin i poprawy samopoczucia, a także pić dużo niegazowanej wody, która ujędrni skórę.
Czytaj dalej...

Co na temat polskiego kolagenu z ryb można znaleźć w czsopismach

Dzisiaj nietypowy wpis
Bo tak naprawdę ograniczy się do zdjęcia. Zobaczcie co można znaleźć w czasopismach na temat kolagenu


Czytaj dalej...

Kwas hialuronowy sposobem na zmarszczki

Wzór kwasu hialuronowego
Z punktu widzenia kosmetologii kwas hialuronowy można z powodzeniem uznać za jedno z największych odkryć nauki. Wyodrębnienie go, poznanie jego właściwości i możliwości, oraz opracowanie metod biotechnologicznego pozyskiwania kwasu hialuronowego umożliwia nam dzisiaj perfekcyjną dbałość nie tylko o urodę, ale i zdrowie. Większość kobiet zna zapewne podstawowe zastosowania kwasu hialuronowego, niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, iż to nie tylko wypełniacz zmarszczek i jeden z najbezpieczniejszych semi-naturalnych powiększaczy (piersi, ust, etc.), ale też substancja umożliwiająca lepsze funkcjonowanie ludzkim stawom. To dopiero wskazuje na jego uniwersalizm.

Najlepszy sposób na zmarszczki?
W przeciwieństwie do zabiegów z użyciem botoksu, czyli preparatu bazującego na trującej botulinie (jadzie kiełbasianym) kwas hialuronowy używany do wypełniania i redukcji zmarszczek w żaden sposób nie oddziałuje szkodliwie na organizm. Ponieważ jest substancją, która naturalnie występuje w ludzkiej skórze (i nie tylko) jest dla niej zupełnie obojętny, ale działa, bo po wstrzyknięciu w skórę wiąże wodę dokładnie tak, jak robi to nasz naturalny kwas hialuronowy - ten wytwarzany przez ludzki organizm. Zasada takiego wypełniania jest bardzo prosta: ostrzykując skórę kwasem hialuronowym uzupełniamy jego niedobory. Poprawiamy poziom nawilżenia, a co za tym idzie również elastyczność i jędrność naszego zewnętrznego pancerza. W ten sposób niejako zastępujemy naturę, dostarczamy ciału tego, czego ono samo (w związku z wiekiem) nie jest w stanie wyprodukować.


Serum


W porównaniu z wszystkimi botoksami, liftingami i innymi inwazyjnymi metodami likwidowania zmarszczek zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego są naprawdę typową kosmetyką i to kosmetyką z najwyższej półki, bezpieczną i bardzo skuteczną.
To jednak nie koniec zalet kwasu.

Nie tylko zabiegi

Z dobrodziejstw kwasu można korzystać nie tylko w trakcie zabiegów kosmetycznych (dermatologicznych). Kwas hialuronowy jest coraz częściej dodawana do wszelkiego rodzaju kosmetyków, w tym kremów przeciwzmarszczkowych. Kremy z tym kwasem idealnie nadają się do nawilżania przesuszonej skóry, zapobiegania zmarszczkom i spłycania ich. Wzbogacone o dodatki witaminowe, kolagen bądź też inne cenne substancje działają nawet efektywniej choć zapewne nie tak spektakularnie jak zabiegi. 

Zmarszczki suche? Wiem jak się ich pozbyć!


W perspektywie czasu to jednak kremy sprawdzają się lepiej. Dlaczego? Dlatego, że raz wstrzyknięty w trakcie zabiegu kwas jest stosunkowo szybko wchłaniany przez organizm. Dla podtrzymania efektów zabiegi należy więc tak czy inaczej powtarzać, kosmetyki mamy pod ręką stale. Ja oczywiście do twarzy polecam przede wszystkim naturalne kosmetyki z kwasem hialuronowym.

Jako ciekawostkę dodam że na rynku istnieją też preparaty w postaci tabletek z kwasem hialuronowym. Poleca się je osobom o wybitnie suchej skórze, oraz osobom mającym problemy ze stawami. Dzięki swoim doskonałym właściwościom wiązania wody (cząstka kwasu wiąże nawet 250 cząstek wody) kwas hialuronowy jest najlepszym nawilżaczem wszelkich tkanek, narządów i układów (aparat ruchowy). Jak widać jest on sposobem nie tylko na zmarszczki, chociaż w tym właśnie celu jest najczęściej wykorzystywany.
Czytaj dalej...

Kolagen – czemu jest tak ważny w walce ze zmarszczkami

Kolagen a zmarszczki

Kolagen często nazywany jest białkiem życia - ponieważ jest to jeden z ważniejszych elementów z jakich zbudowany jest nasz organizm. Występuje w bardzo wielu odmianach i funkcje, które pełni też są różnorodne.

Jego głównym zadaniem jest łączenie ze sobą komórek, a przez to odpowiedzialny jest za nadawanie kształtu organom. Ważne, aby każdy zdawał sobie sprawę z faktu, że od tego w jakiej formie jest kolagen w naszym ciele zależy jakość i wydolność naszego ciała. 

Komórki kolagenowe - podobnie jak każde inne w naszym organizmie podlegają ciągłej wymianie. Jedne obumierają, a na ich miejsce pojawiają się kolejne młode. Wymiana jaka następuje jest w proporcji jeden do jednego - czyli na jedną obumarłą komórkę - przypada jedna nowa młoda komórka. To w teorii
W praktyce już nie wygląda to tak różowo. Spytacie dlaczego??
Ponieważ już po DWUDZIESTYM PIĄTYM  roku życia więcej komórek kolagenu obumiera niż jest produkowana przez organizm. 
To jest jeden z powodów, przez które zauważamy proces starzenia się na naszej skórze i nie tylko. 

Skóra przestaje być jędrna i sprężysta. Po uszczypnięciu potrzeba więcej czasu by wróciła do swojego pierwotnego położenia
Stawy też odczuwają braki kolagenu. Są coraz mniej ruchome ze względu na coraz mniejsze ilości mazi stawowej (której głównym składnikiem jest kolagen)

Ale wróćmy do skóry i zmarszczek.

W skórze - wymiana komórek kolagenu następuje w okresie 100 - 130 dni w zależności od tego jak żyjemy, w jakim wieku jesteśmy oraz jakie geny przypadły nam w udziale po przodkach. Żeby było jeszcze ciekawiej - to ok 60% wszystkich białek w skórze stanowi kolagen. Dlatego już niewielkie braki kolagenu w skórze można szybko zauważyć. Oczywiście poprzez pojawienie się nowych zmarszczek i pogłębianie się już istniejących. 

A ilość kolagenu w skórze maleje - raz z powodu tego, że z roku na rok jesteśmy starsi i kolagen nie odbudowuje się tak szybko, jak wtedy, gdy miałyśmy naście lat. 

A po drugie - same często przyczyniamy się do utraty kolagenu w skórze. Zastanawiacie się jak?? Choćby nadmiernym opalaniem. Kolagen - a co za tym idzie nasza skóra nie lubi słońca. Promieniowanie UV szkodliwie oddziałuje na włókna kolagenowe - sprawia, że kolagen rozpada się szybciej niż powinien. Bardzo łatwo negatywny wpływ słońca można zauważyć u kobiet które nadmiernie się opalają. Ich skóra jest bardziej zniszczona od skóry rówieśniczek. Ilość zmarszczek również jest znacznie większa.

Oczywiście jesteśmy w stanie unikać nadmiaru słońca - ale na przemijanie i upływ czasu już nie mamy wpływu. Dlatego można by dojść do wniosku że nasza sytuacja nie wygląda najlepiej. By nie powiedzieć dosadniej - jest beznadziejna. 

Na szczęście wcale tak nie jest. Już kilka ładnych lat temu naukowcom udało się opracować aktywny kolagen - który potrafi stymulować produkcję kolagenu w każdej części ciała naszego ciała. 
Osoby, które już korzystają z dobrodziejstw tego wynalazku wyglądają na znacznie młodsze niż są w rzeczywistości. A zawdzięczają to w głównej mierze kosmetykom kolagenowym firmy Colway
Czytaj dalej...

Jak pozbyć się zmarszczek pod oczami?



Zmarszczki pod oczami - jak się ich pozbyć

To one z reguły pojawiają się jako pierwsze. Początkowo zmarszczki pod oczami są zmarszczkami powstającymi i utrwalającymi się wskutek marszczenia skóry wokół oczu w czasie śmiechu lub uśmiechu. Przyczyny te są na tyle dobrze znane, że część kobiet stara się wręcz ograniczyć mimikę twarzy do minimum i to tylko po to, by uchronić się przed zmarszczkami. Nie tędy droga drogie panie. Tym bardziej, że przecież śmiech to zdrowie i kilka dodatkowych lat życia. Lepiej więc śmiać się bez ograniczeń, a pojawieniu się zmarszczek pod oczami można przecież z powodzeniem zapobiegać. Można też, przy odrobinie starań, spłycić je i pozbyć się ich niemal całkowicie.

Profilaktyka
Redukcja zmarszczek i ich usuwanie to jedno, ale i w tym przypadku podstawową rolę odgrywa profilaktyka tj. ochrona okolic oczu. Skóra wokół oczu jest wyjątkowo cienka, najszybciej i najłatwiej ulega uszkodzeniom. To ona, najszybciej, ulega procesom starzenia. Dlatego też, aby ustrzec się zmarszczek należy ją zabezpieczać: nawilżać, natłuszczać, wzmacniać włókna tworzące skórę - włókna te w okolicy oczu są wyjątkowo cienkie i bardzo słabe. Skórę należy więc chronić przed słońcem i innymi szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, ochraniać przed podrażnieniami i odżywiać. Szczególną rolę w procesach destrukcji może też odegrać makijaż. Wykonując go nieumiejętnie, stosując źle dobrane kosmetyki, nie zmywając makijażu obciążamy skórę, a wskutek tego zmarszczki na niej pojawiają się na nasze życzenie.

Jak pozbyć się zmarszczek pod oczami?
Najskuteczniej i najszybciej działają zabiegi z zakresu chirurgii estetycznej, ale przecież nie o to chodzi by skórę dodatkowo obciążać naciągając ją bądź też paraliżując (botoks) mięśnie wpływające na jej zachowanie się w trakcie wykonywanych przez nas grymasów. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest stosowanie profesjonalnych kosmetyków o działaniuregeneracyjnym, nawilżającym i ochronnym. Szczególnie dobrze na skórę wokół oczu (i nie tylko zresztą) działają związki takie jak: kwas hialuronowy, kolagen, elastyna, wszelkiego rodzaju aminokwasy bądź też (bardziej kompleksowe) proteiny, oraz witaminy i koenzymy.
Bardzo dobrze na tym polu sprawdzają się kosmetyki zawierające lecytynę, witaminy młodości i odporności (A, E, C) oraz koenzym Q10.
Osoby, u których wokół oczu bardzo często tworzą się obrzęki powinny zaopatrzyć się w kosmetyki zawierające kofeinę i witaminę K.
Jeśli skóra wokół oczu ma skłonności do podrażnień warto sięgnąć po alantoinę, panthenol, aloes, zieloną herbatę czy wyciągi ze świetlika. Specjalne kremy do pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu bardzo często zawierają te właśnie substancje.



Domowe sposoby
W razie potrzeby, z braku odpowiednich kosmetyków, można też wykorzystać stare sprawdzone domowe sposoby na zmarszczki, opuchliznę i podrażnienia skóry pod oczami. Są nimi okłady z ogórka oraz maseczki z oliwy z dodatkiem cytryny.

Doraźnie zmarszczki pod oczami można ukryć używając specjalnych korektorów i umiejętnie wykonując makijaż. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też wykorzystanie przeciwzmarszczkowych kosmetyków. Takie kosmetyki działają znacznie efektywniej od zwykłych odżywek, mazideł i kremów, a efekty ich działania utrzymują się odpowiednio dłużej.

Czytaj dalej...

Jestem bardzo młoda - a mimo to mam zmarszczki pod oczami!! Jak mam z nimi walczyć??


Zastanawiałyście się kiedyś dlaczego skóra wokół oczu jest taka wrażliwa?? Dlaczego najmniejsze niewyspanie czy nieodpowiednie traktowanie własnego ciała doprowadza do szybkiego pojawienia się worów pod oczami albo po prostu zmarszczek? Jest to szczególnie wkurzające, jeśli cienie pod oczami utrzymują się dłuższy czas i pojawiają się w bardzo młodym wieku. Przez nie wyglądamy znacznie starzej i co tu dużo mówić - takie zmarszczki czy wory wcale nie dodają nam uroku.


A sińce i zmarszczki pod oczami pojawiają się, ponieważ skóra pod nimi jest bardzo delikatna. Jeśli uzmysłowimy sobie, że skóra wokół oczu ma zaledwie pół milimetra grubości, podczas gdy w innych miejscach jest cztero-krotnie grubsza, to od razu przestaniemy się zastanawiać czemu na niej widać wszystko. Jakby tego było mało skóra w obrębie powiek dolnych prawie wcale nie posiada podściółki tłuszczowej. W tym miejscu nie znajdziesz także gruczołów potowych i łojowych. 
A to przecież nie jedyny czynnik decydujący o kondycji naszej skóry. Czy wiecie jak gigantyczną pracę wykonują mięśnie znajdujące się wokół oczu? Obliczono, że dziennie mięsień oczny kurczy się przynajmniej 10 tysięcy razy. Podkreślam słowo dziennie.

Dlatego nieodpowiednie traktowanie skóry wokół oczu oraz po prostu zmarszczki mimiczne (powstające w wyniku ekspresji naszych uczuć językiem pozawerbalnym), a także przesuszanie skóry doprowadza do pojawienia się wszelkiego rodzaju zmarszczek. Także w wieku nastu-, dwudziestu czy 25 lat.

No dobra. Wiemy już jak wrażliwa jest skóra pod oczami i jak ciężko pracuje. Co jednak zrobić, by pozbyć się tych zmarszczek, które już posiadamy. 

Zanim odpowiem na to pytanie warto przyjrzeć się swojej skórze i określić jaki rodzaj zmarszczek mamy. Czy spowodowane przesuszeniem skóry - czyli zmarszczki suche, czy też te, które powstały w wyniku min - czyli zmarszczki mimiczne - wokół oczu często nazywane kurzymi łapkami.

W przypadku zmarszczek mimicznych najważniejsza jest profilaktyka. Nie wierzcie reklamom drogich i czy mniej drogich kremów do twarzy. Naukowo udowodniono, że żaden krem przeciwzmarszczkowy nie jest w stanie poradzić sobie ze zmarszczkami mimicznymi i je wygładzić. Kurze łapki powstają w wyniku ruchów oczu i podczas śmiechu. Jest to spowodowane faktem, że w miarę upływu czasu włókna elastynowe znajdujące się w skórze właściwej ulegają degeneracji. Ich sprężystość zmniejsza się już od 20 ROKU ŻYCIA!!! A to jak ułożą się zmarszczki mimiczne oraz jak duże będą zależy przede wszystkim od naszej genetyki - czyli tego co odziedziczyliśmy po przodkach.

Więc co można zrobić by zmarszczki mimiczne były mniejsze - skoro kosmetyki mają minimalny wpływ na ich wygładzanie? Starać się by powstało ich jak najmniej. A osiągniemy to dzięki zdrowemu trybowi życia (np. palenie fajek surowo zabronione), rozsądnemu korzystaniu ze słońca i co ważne - noszeniu odpowiednich okularów przeciwsłonecznych. A jak już się pojawią - to nie pozostaje nam nic innego jak zaakceptować je lub potraktować je botoksem. Innych rozwiązań póki co nie ma.

Na szczęście ze zmarszczkami suchymi sprawa wygląda dużo lepiej. Ten rodzaj zmarszczek spokojnie wygładzi, a nawet zlikwiduje odpowiedni krem. Ja osobiście polecam kosmetyki kolagenowe. Można je stosować w każdym wieku - a kolagen platinium potrafi zdziałać cuda z workami pod oczami i zmarszczkami powstałymi w wyniku przesuszenia. Jest skuteczny - ponieważ zawiera to, czego potrzebuje nasza skóra - dużą ilość kolagenu i elastyny. I to w takiej formie - która potrafi przenikać w głąb skóry. Jest się czym chwalić - ponieważ ten aktywny kolagen odkryli polscy naukowcy. Dodatkowo jest to krem, który nie zawiera żadnych konserwantów - jego używanie jest dla nas bezpieczne i nie grozi pojawieniem się jakiejś wysypki czy odkładaniem się substancji toksycznych w organizmie. Oczywiście za jakością idzie i cena. Ale produkt jest wydajny i naprawdę poprawia wygląd naszej skóry - a nie tylko to obiecuje.
Czytaj dalej...

Zmarszczki – skąd się biorą?

Słyszałyście kiedyś powiedzenie, że zmarszczki są mapą naszego życia? Mimo to wiele z nas woli w ten sposób nie przypominać sobie, jaką drogę na tej mapie już pokonałyśmy. Przynajmniej mi wcale na tym nie zależy;) Więc cóż nam zostało, aby pokonana „trasa” nie była aż tak widoczna na naszej twarzy?? Po pierwsze i najważniejsze – musimy uświadomić sobie, jakie czynniki wpływają na powstawanie zmarszczek. A następnie – jak już będziemy wiedzieć co je powoduje – unikać ich.  Warto też wiedzieć jak z nimi walczyć, by chociaż częściowo je pokonać.

Po pierwsze – starzenie się

Mówiąc krótko – efektem ubocznym upływu czasu są zmarszczki. Z wiekiem nasze komórki – w tym i komórki skóry dzielą się wolniej. Z tego powodu – wewnętrzna warstwa skóry – skóra właściwa – zaczyna się przerzedzać. W wyniku coraz mniejszej ilości włókien kolagenowych i elastyny w tej warstwie – nasza skóra przestaje być elastyczna i naprężona.  Dodatkowo przez starzenie się – nasza skóra traci zdolność do zatrzymywania wilgoci. Ochronna warstwa lipidowa na skórze jest coraz cieńsza i to wszystko razem sprawia, że skóra naszej twarzy nie jest już naprężona. Nasza twarz wygląda jakby była pognieciona – a ten stan zapewniają coraz liczniej pojawiające się zmarszczki.

Po drugie – skurcze mięśni twarzy – mimika

Pojawiające się z czasem i nie niknące linie między brwiami – (czyli lwia zmarszczka po prostu) czy zmarszczki w kącikach oczu (kurze łapki) powstają w wyniku skurczów mięśni twarzy. Uśmiechając się, marszcząc czoło, mrużąc oczy – przyczyniamy się do powstawania zmarszczek. Korzystając z mimiki naszej twarzy – skazujemy się na zmarszczki, ponieważ miny których chętnie używamy z czasem utrwalają się na naszej twarzy. Skóra w tych miejscach marszczy się najczęściej, a przez to najszybciej traci zdolność do powrotu do wersji pierwotnej – bez zmarszczek


Po trzecie – promieniowanie słoneczne

Zbyt częste i zbyt intensywne opalanie szkodzi skórze - niszczy ją. A to z kolei prowadzi do powstawania zmarszczek. Aby  zapobiec ich pojawieniu się , należy nie przebywać na słońcu między 10 a 16 godziną. Dodatkowo warto wyrobić sobie zwyczaj chronienia się przed słońcem i zakrywania jak największej ilości skóry ubraniami. Bez względu czy dzień jest słoneczny, czy też pochmurny

Po czwarte - palenie papierosów

Palenie papierosów hamuje wytwarzanie kolagenu w skórze, który jest kluczowym elementem struktury skóry. Jego odpowiednia ilość zapewnia skórę bez zmarszczek. Spowolnienie produkcji kolagenu  przyczynia się do powstawania zmarszczek. Tak więc mamy  jeszcze jeden powód, aby rzucić palenie, albo nigdy nie wyciągnąć ręki po papierosa.

A jak się bronić przed powstawaniem zmarszczek? Po pierwsze i najważniejsze unikać (o ile to możliwe) czynników przyczyniających  się do ich powstawania. Po drugie – ja osobiście polecam stosowanie kosmetyków kolagenowych, które zapewnią odpowiednią ilość kolagenu w skórze i w ten sposób będą przeciwdziałały pojawieniu się zmarszczek.
Czytaj dalej...
Zmarszczkowo - czyli wszystko o zmarszczkach © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka