Zmarszczki na czole - skąd się biorą i jak się ich pozbyć

Obok zmarszczek pod oczami zmarszczki na czole należą do najszybciej i najczęściej pojawiających się zmarszczek mimicznych. Łatwo je zaobserwować szczególnie u osób, które marszczą czoło przy każdej okazji, nawet wtedy gdy jest to zupełnie niepotrzebne. Teoretycznie najlepszym sposobem na zabezpieczenie się przed zmarszczkami tego typu jest więc zapanowanie nad własną mimiką. Sztuka ta udaje się niewielu osobom, głównie Azjatkom, pozostałe panie niestety muszą wykazać się sporą samokontrolą lub zapobiegać zmarszczkom i zwalczać je w inny sposób.

Inny czyli jaki? 

 Predyspozycje genetyczne  

O tym kiedy, jak szybko i w jakim natężeniu pojawią się zmarszczki na naszym czole decydują przede wszystkim geny. Jeśli po naszych przodkach odziedziczymy skórę suchą i niezbyt elastyczną możemy mieć pewność, że jeśli się nie postaramy, zmarszczki na czole pojawią się u nas szybciej niż u osób o skórze jędrnej, dobrze nawilżonej, z grubą podściółką tłuszczową, tłustej. Doskonałym tego przykładem są osoby o azjatyckim typie urody tj. osoby o dobrze nawilżonej i doskonale natłuszczonej skórze z grubą warstwą podskórnego tłuszczyku. Kolejna sprawa to nasza mimika. Intensywność i rodzaje grymasów, które pojawiają się na naszej twarzy w najrozmaitszych sytuacjach również decydują o powstawaniu zmarszczek. Osoby o bogatej mimice są na nie wręcz skazane, podczas gdy osoby, których twarze można by określić mianem nieprzeniknionych masek znacznie trudniej i znacznie później poddają się zmarszczkom. 


Higiena życia 


Zmarszczki na czole bardzo często powstają głównie pod wpływem czynników atmosferycznych. Na zimnie, wietrze czy też w pełnym słońcu marszczymy czoło, a ponieważ jednocześnie jest ono eksponowane (bardziej niż inne części twarzy) na oddziaływanie szkodliwych czynników, skóra szybciej ulega mikrourazom i zniekształceniom, co skutkuje powstawaniem i utrwalaniem się zmarszczek. Zabezpieczanie się przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych jest jednym z najważniejszych elementów przeciwzmarszczkowej profilaktyki i działa lepiej od wszystkich przeciwzmarszczkowych kosmetyków tudzież zabiegów spłycających i niwelujących pofałdowania skóry. 

Działania doraźne 

Jak spłycić, a nawet zlikwidować zmarszczki na czole? Odpowiedź jest prosta: można wypełnić je kwasem hialuronowym bądź wyprostować botoksem. Obydwa działania są dość inwazyjne, aczkolwiek zabieg z użyciem kwasu hialuronowego wydaje się znacznie bezpieczniejszy i naturalniejszy od botoksu. W pierwszym przypadku zyskujemy doskonałe wypełnienie, de facto nawilżenie skóry, w drugim - paraliżujemy mięśnie, których praca przyczyna się do powstawania i utrwalania zmarszczek. Wybór nie jest oczywisty i aby go podjąć należy rozważyć wszelkie argumenty przemawiające za i przeciwko zabiegom. 

Działania długofalowe 

Na dłuższą metę bardziej opłaca się jednak ćwiczyć, dobrze odżywiać i prawidłowo dbać o jakość skóry. Jak wynika z badań niektóre wady postawy (efekt zaniedbań w sferze aktywności fizycznej) uwidaczniają się właśnie w postaci zmarszczek na czole. Innymi słowy świetna kondycja, pod każdym względem, jest kluczem do sukcesu. Oprócz dbałości o całość organizmu warto wykonywać specjalne ćwiczenia mięśni czoła np. unosząc mięśnie jak najwyżej i uciskając tworzące się w ten sposób zmarszczki oraz stosując profesjonalne, głęboko nawilżające i regenerujące kosmetyki na zmarszczki. W tym ostatnim przypadku szczególnie warte uwagi są kosmetyki na bazie kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, które są substancjami wybitnie poprawiającymi jakość skóry i odmładzającymi ją w pełnym zakresie.

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Masz coś ciekawego do napisania?? Super Zapraszam do wymiany poglądów. Jeśli jednak zamierzasz spamować (szczególnie tyczy się to masowych postów o bee coś tam) wiedz że Twój komentarz nawet 24 godzin tu nie przetrzyma. Sorry - co za dużo to nie zdrowo. Chcesz umieścić reklamę? Napisz - może się dogadamy

Zmarszczkowo - czyli wszystko o zmarszczkach © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka