Koenzym Q 10 czemu pomaga na zmarszczkiChoć Koenzym Q10 został odkryty dopiero w 1959 roku to szybko zyskał miano „eliksiru młodości”. Hasło to wykorzystywane jest w prawie każdej reklamie kremu przeciwzmarszczkowego zawierającego ten składnik.

Aktualnie jednak ciężko zorientować się, które składniki faktycznie przynoszą niewymierne korzyści podczas stosowanie, a które nie. Ponieważ każdy producent reklamuje swój produkt i zawarte w nim substancje jako najlepsze. Dlatego często koenzym Q10 spychany jest na dalsze pola. Nie przebija się, przez gamę informacji docierających do naszego ucha.
A to błąd, bo koenzym Q10 ma niesamowite właściwości. Zarówno lecznicze jak i pomagające w walce ze zmarszczkami.
Udowodniono, że stosowanie przez kilka tygodni kremów i maści zawierających koenzym Q10 wpływa na odmłodzenie cery. Tak, tak, to jedna z bardziej naturalnych kuracji odmładzających.
Skąd biorą się cudowne właściwości koenzymu Q10. Aby to omówić trzeba dokładniej przyjrzeć się koenzymowi Q10.
Koenzym Q10 to enzym, który w bardzo szerokim stopniu występuje w przyrodzie. W naszym organizmie likwiduje wolne rodniki, opóźnia procesy starzenia się skóry, utrzymuje tętnice w dobrym stanie. Badania wykazały, że niedobór koenzymu Q10 może wpływać na nieprawidłowości w funkcjonowaniu serca, układu odporności, układu krążenia.

Do 25 roku życia organizm jest sam w stanie wyprodukować niezbędną ilość koenzymu Q10. Z czasem jednak produkcja spada.

Ten wiek 25 lat pokrywa się po części z czasem, kiedy zaczynają się w coraz większym stopniu pojawiać zmarszczki.
Dostarczając skórze odpowiednią porcję koenzymu Q10 chronimy ja przed niedotlenieniem, pobudzamy jej metabolizm i procesy regeneracji.
Ma to niewymierne korzyści ponieważ procesy te wpływają na likwidację i wygładzenie drobnych zmarszczek, zwiększenie jędrności skóry poprzez jej nawilgocenie i uelastycznienie, likwidację przebarwień oraz spłycenie zmarszczek głębokich.
Po tym wszystkim nie muszę dodawać, że osoba stosująca kremy i maści z koenzymem Q10 w przeciągu kilku tygodni staje się widocznie piękniejsza. Zamiast wyglądać na 50, 60 lat prezentuje się jak 40 latka.
 
Jeżeli zatem i Wy walczycie o piękną cerę to warto się przyjrzeć preparatom z koenzymem Q10. Z ciekawostek dodam, że koenzym Q10 to również doskonały filtr przeciwsłoneczny.

1 komentarz :

  1. Bardzo fajny artykuł. Chcę dodać jedynie dla zainteresowanych dobrym koenzymem oraz kosmetyków że trafiłem na super produkty na polskim rynku.Jest to cała seria kosmetyków damskich i męskich oraz mają super koenzym w dawce leczniczej.Przekonajcie się sami na www.q10revolution.pl

    OdpowiedzUsuń

Masz coś ciekawego do napisania?? Super Zapraszam do wymiany poglądów. Jeśli jednak zamierzasz spamować (szczególnie tyczy się to masowych postów o bee coś tam) wiedz że Twój komentarz nawet 24 godzin tu nie przetrzyma. Sorry - co za dużo to nie zdrowo. Chcesz umieścić reklamę? Napisz - może się dogadamy

Zmarszczkowo - czyli wszystko o zmarszczkach © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka