Lwia zmarszczka - co to jest i jak się jej pozbyć

Pierwszy wpis na blogu zacznę od zmarszczki, która może nas dotknąć mimo młodego wieku. Mowa oczywiście o Lwiej zmarszczce. Jest to pojedyncza - chociaż czasami zdarza się że występują dwie albo trzy - pionowa zmarszczka, która pojawia się między brwiami. Przez tą zmarszczkę Twoja twarz bez względu na to jaki masz humor - wygląda bardzo groźnie. Dodatkowo sprawia, że otoczenie odbiera Cię jako osobę zatroskaną czy zmęczoną. Czyli nic przyjemnego. Nic dziwnego, że spędza ona sen z oczu wielu młodym ludziom - głównie kobietom.
Za pojawienie się lwiej zmarszczki odpowiedzialne są przede wszystkim geny, a konkretnie zapisana w nich informacja, jaki mamy mieć układ twarzy. Więc jeśli u swoich rodziców lub dziadków zauważyłaś lwią zmarszczkę - prawdopodobieństwo, że dotknie ona także Ciebie jest bardzo duże.
Drugim czynnikiem decydującym o pojawieniu się pionowej bruzdy pomiędzy brwiami jest mimika naszej twarzy. Przez lata powtarzane miny stopniowo się utrwalają na naszej twarzy i sprawiają że np. marszczenie brwi gości na naszej twarzy cały czas.
Trzecim winowajcą pojawienia się lwiej zmarszczki jest nieodpowiednia pielęgnacja skóry twarzy. Sucha skóra, słabo nawilżona może także znacząco przyczynić się do szybszego pojawienia się lwiej zmarszczki
No dobra - stwierdzasz że masz duże szanse na pojawienie się tej zmarszczki u siebie albo już zauważasz pierwsze oznaki jej pojawiania się  - i co teraz?? Załamywać ręce, stroić chmurne miny i zwiększać wielkość tej zmarszczki??

Oczywiście że nie :) Są sposoby by znacznie ją wygładzić i by dłużej nie było jej widać.

Nie napisze teraz nic rewolucyjnego albo nieznanego którejkolwiek z nas. Najszybszą pomoc i najprostszą znajdziemy oczywiście w kosmetykach przeciwzmarszczkowych i w przypadku zmarszczek mimicznych jaką jest lwia zmarszczka sprawdza się botoks.
 

No tak. Ale teraz pojawia się pytanie - jaki kosmetyk wybrać. Już piszę - według mnie najlepsze będą takie, które zapewnią odnowę skóry i tworzenie się nowych włókiem kolagenowych w skórze. To właśnie ich ubytek sprawia, że nasza skóra się marszczy i pojawiają się zmarszczki, w tym także lwia zmarszczka.


Z tego powodu polecam kosmetyki kolagenowe - a w szczególności czysty kolagen rybi. Jest to rewolucyjny kosmetyk opracowany przez polskich naukowców i  mający coraz większą rzeszę fanów na całym świecie. Jego sekret tkwi po prostu w działaniu. Skutecznie potrafi wygładzić zmarszczki na naszej skórze - a fakt że kosmetyk działa - jest najlepszą reklamą. Dlatego i ja go polecam. Cała żeńska część mojej rodziny jest żywym dowodem, że działa :D


A oprócz kosmetyków kolagenowych dobrze jest stosować kuracje hialuronowe.

1 komentarz :

  1. ja polecam zabiegi botoxu na lwią zmarszczkę.Wykonałam pierwszy raz i jestem bardzo zadowolona z efektu i z lekarza dr Mirackiego.

    OdpowiedzUsuń

Masz coś ciekawego do napisania?? Super Zapraszam do wymiany poglądów. Jeśli jednak zamierzasz spamować (szczególnie tyczy się to masowych postów o bee coś tam) wiedz że Twój komentarz nawet 24 godzin tu nie przetrzyma. Sorry - co za dużo to nie zdrowo. Chcesz umieścić reklamę? Napisz - może się dogadamy

Zmarszczkowo - czyli wszystko o zmarszczkach © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka